Мистецтво писанкарства

На Великдень заведено пекти паски та розмальовувати писанки. Всі господині заздалегідь ретельно готуються до найвеличнішого церковного свята.

29 березня у СЗШ № 140 проведений майстер-клас по писанкарству для учнів 5-х класів. Вчитель трудового навчання Морозова Анна Степанівна, познайомила учнів з технікою «Травлення», а також з історією виникнення цієї техніки: «На пофарбованому в певний колір яйці кислотою витравлювали орнамент. Існують свідчення, що на початку ХХ ст. у с. Зеленинці Надвірнянського повіту «дівчата вкидали яйця в теплу червону фарбу і так повставали “галунки”, клали опісля галунки в купину муравлів; муравлі, бігаючи по червонім яйці, обводили його своїм квасом, та з того повстають на яйці всякі “стежички і кривульки” і це – “писанки”» – розповідає вчитель.

Діти з захопленням і терпінням намагалися як найкраще виготовити «свою унікальну писанку». Задоволення від процесу отримали всі присутні, як дівчатка так і хлопці.